De Sinksenfeesten, van vrijdag 6 tot maandag 9 juni, overtroffen de verwachtingen en vestigden opnieuw een record. Het stadsfestival klokt af op een totaal van 201.617 bezoekers. Op zondag werd met 72.495 bezoekers in de binnenstad het hoogste dagcijfer ooit genoteerd sinds de start van de metingen.
Zondag piekt met rommelmarkt en Red Bull Vél'eau
Op zondag was het in alle vroegte al koppen lopen in het centrum tijdens de traditionele rommelmarkt. Na de middag stroomde nog extra volk de stad in voor het evenement Red Bull Vél’eau aan de Broeltorens. 34 duo’s waagden er zich met zelfgemaakte tweewielers aan een parcours op de Leie. Het event lokte duizenden nieuwsgierigen en dikt het totaal op zondag aan tot 72.495 bezoekers. Met dit cijfer overtreft Sinksen de recordzondag uit 2024 (toen 66.521 bezoekers werden geteld) en is daarmee officieel de drukste dag ooit in Kortrijk sinds de start van de metingen in 2019.
Ook de eerste feestavond op vrijdag was een voltreffer met 33.670 bezoekers. Het optreden van Omdat Het Kan Soundsystem & Average Rob zorgde voor een volzet Schouwburgplein. Ook de andere feestpleinen stonden die avond al afgeladen vol. Met een laat sinksenweekend midden in de blokperiode, lijkt het erop dat studenten vooral op vrijdagavond de pauzeknop indrukten. Op zaterdag vonden 43.353 mensen de weg naar de binnenstad. Op maandag waren dat er 52.099.
Spectaculaire groei
Het blijft verbazen hoe spectaculair Sinksen jaar na jaar groeit. Sinds de start van de tellingen in 2019 is het aantal bezoekers met meer dan 40 procent gestegen. Tijdens het eerste jaar van de metingen (in 2019) telde het festival 144.658 bezoekers, vorig jaar overschreden we voor het eerst de kaap van 200.000 bezoekers. Dit jaar klokken we af op 201.617. Daarmee evenaren we net niet het recordaantal van 2024 (205.471), wat wellicht te verklaren valt door het wisselvallige weer op zaterdag en de examenperiode voor studenten. Nog een opvallend cijfer: Er waren afgelopen weekend 400.312 herbruikbare bekers, pitchers en eetbakjes in omloop.
Opvallend is hoeveel mensen van buiten de regio hun weg naar Kortrijk vonden voor het evenement Red Bull Vél'eau. Vooral uit Antwerpen, Vlaams-Brabant en Brussel kwamen meer bezoekers. De nationale marketingcampagne van Red Bull heeft duidelijk gerendeerd. Verder blijft Sinksen een publiekstrekker in de ruime regio. Vooral uit Wevelgem (16.702), Harelbeke (15.801), Zwevegem (11.619) en Menen (10.787) zakten mensen massaal af naar Kortrijk. Daarnaast kwamen ook 6.886 Gentenaars en 7.164 bezoekers uit Roeselare naar de stad tijdens het voorbije Sinksenweekend.
* De cijfers zijn gebaseerd op geanonimiseerde en geaggregeerde data van gsm-signalen. Die houden enkel rekening met bezoekers die van buiten het meetgebied komen (R36). De bezoekers zijn ook telkens langer dan 30 min in de zone geweest. Mensen die wonen en/of werken binnen de R36 worden er dus uitgefilterd. Deze definitie voor datatelling wordt gebruikt sinds 1 juni 2019 waardoor we een correcte vergelijkingsbasis hanteren.