Ontdek de Leie met de Milieuboot, vanuit Kortrijk

  • Begeleide uitstap of rondleiding
  • Milieu en natuur

De Milieuboot organiseert in september 2026 milieuboottochten op de Leie vanuit Kortrijk. Een unieke kans om samen met je familie, vrienden, klas, vereniging of milieuraad op een boeiende manier kennis te maken met deze rivier in eigen streek.


Onder deskundige begeleiding van onze lesgevers hoor je op een interactieve manier het verhaal van de Leie. De Leie wordt in het kader van het binnenvaartproject ‘Seine Schelde Vlaanderen’ aangepast voor grotere schepen tot 4500 ton. Naast de opwaardering voor scheepvaart is er aandacht voor natuurherstel, landschap en recreatie. Langs de oevers van de Leie bieden plasbermen en lagunes extra kansen voor een hogere biodiversiteit. Heel wat steden integreren de Leie als groenblauw netwerk in hun stadsvernieuwing.


Wil je meer weten? Reserveer vooraf je plaats aan boord van de Milieuboot en ontdek het volledige verhaal van de Leie. In het laboratorium kan je ook meehelpen de waterkwaliteit bepalen en kan je determineren welke macro-invertebraten er in het water leven. Je krijgt tips mee om duurzaam om te gaan met water. Een tocht met de Milieuboot is een aanrader voor jong en oud.


Op weekdagen zijn er educatieve milieuboottochten voor scholen. Op woensdagnamiddag 17 september en zaterdagnamiddag 13 september kan je samen met je familie, vrienden of vereniging meevaren, met vertrek en aankomst in Kortrijk. Voor grote groepen zijn nog andere datums mogelijk.

Wanneer

  • tot
  • tot

Locatie

Handelskaai, aan Passantenhaven
Handelskaai
8500 Kortrijk

Prijs

Basistarief: € 10
Jongeren < 18 jaar: € 5

Reservaties

Organisatie

De Milieuboot
Ontdek de Leie met de Milieuboot, vanuit Kortrijk