40 jaar matineeconcerten - Marc Matthys & friends

  • Concert
  • Klassieke muziek

 In 1986 nam toenmalig Conservatoriumdirecteur Marc Matthys (70) met de Vriendenkring van het Conservatorium – later ook in samenwerking met Jeugd en Muziek en de Kortrijkse Schouwburg – het initiatief om te starten met een concertreeks op zondagmorgen. Talrijke leraars van de instelling kwamen aan bod, naast gevestigde waarden als Jenny en Viviane Spanoghe, Frank Deruytter, Sadi quartet, Bert Joris, Jan Raes, Arco Baleno, Herbert Spencer, Roby Lakatos, Bojan Vodenitcharov, BRT Big Band en Ali Ryerson. Binnen de programmatie werden klassiek en jazz met elkaar afgewisseld. 

 

In jubileumjaar 2026 blikt het Marc Matthys Trio & Friends terug, met gastsolisten Marc Godfroid (trombone), medestichter Brussels Jazz Orchestra en eerste leraar Jazz aan Conservatorium Kortrijk, en Peter Verhoyen (dwarsflui)t, solist piccolo Antwerp Symphony Orchestra en oud-docent en -directeur Conservatorium Kortrijk. Ze brengen werk van Bach, A.C. Jobim, J.T. Thielemans en M.A. Matthys. 

In samenwerking met Wilde Westen & Conservatorium Kortrijk.



Schouwburg Kortrijk is een trotse UiTpaspartner. Spaar punten of geniet van een verhoogd kortingstarief als je daar recht op hebt. 

Wanneer

Locatie

Concertstudio
Conservatoriumplein 1
8500 Kortrijk

Prijs

Basistarief: € 15
-26 jaar: € 8
Wild Card: € 12

Reservaties

Links

https://www.schouwburgkortrijk.be/

Organisatie

Schouwburg Kortrijk
40 jaar matineeconcerten - Marc Matthys & friends

Voor dit event kan je je UiTPAS gebruiken en sparen voor tal van leuke voordelen.

Waar vind je de UiTPAS?