
Grafiekkunst
Na 5 jaar van leren, oefenen, proberen en herbeginnen in het atelier van grafiekkunst, kom ik met dit project tot een versmelting van twee facetten van mezelf.
Het vertrekpunt van grafiek is steeds twee dimensionaal: meerdere afdrukken maken van een beeld. Daaraan gaan steeds enkele proefdrukken vooraf. Deze proefdrukken heb ik gerecycleerd om ruimte in te nemen. Mijn favoriete proefdrukken op kop: het grondplan van de Sint-Baafskathedraal en de zeelandschappen. Ik kom hiermee mijn job in de architectuurwereld tegen, en mijn favoriete uitwaaiplaats, de kust.
De strakke geometrische vormen weerspiegelen mijn voorliefde voor goed doordachte, en soms gedurfde architecturale ontwerpen. Alhoewel ik in deze vormen dan ook weer de sfeer van de zee voel.
Deze 3D collages nodigen uit om vanuit alle perspectieven te zoeken naar – al dan niet toevallige – verbanden. Sommige zijn immers gemaakt uit speciaal daarvoor ontworpen etsen, en andere zijn toevallige interacties tussen fragmenten uit één of meerdere proefdrukken.