Infoavond: vrijwilligerswerk in het ziekenhuis

vrijwilligerswerk ziekenhuis

Wie in een ziekenhuis terechtkomt, wordt voor een deel afhankelijk van anderen. De verpleegkundigen doen er alles aan om de patiënten zo goed mogelijk te verzorgen en hen zoveel mogelijk met warmte te omringen. Maar de werkdruk is hoog en de zorg wordt alsmaar complexer.

Daarom hebben ze soms niet genoeg tijd om de patiënten die extra aandacht te geven die ze nodig hebben. Vrijwilligers hebben hier wel de tijd voor. Tijd voor die kleine dagdagelijkse dingen die zo belangrijk kunnen zijn.

Mogelijke taken zijn...

  • de patiënten en bezoekers opvangen aan het onthaal en hen begeleiden in het ziekenhuis.
  • op de afdelingen geriatrie en revalidatie helpen bij de animatie en de ergotherapie.
  • de patiënten en hun familie een bezoekje brengen voor een babbel.
  • op zondag de patiënten begeleiden naar de kapel en samen met hen de eucharistie vieren.
  • de patiënten helpen bij de maaltijd.
  • patiënten vervoeren in het ziekenhuis.
  • luisterend aanwezig zijn bij de zieke.
  • en zoveel meer...

Deze taken zijn geen doel op zich, maar vormen een middel om contact te leggen.

Infoavond

Op maandag 5 oktober 2009 krijgen kandidaat-vrijwilligers en andere geïnteresseerden informatie over het vrijwilligerswerk in het ziekenhuis en over de doelgroep waarmee ze dan in contact komen. De organisatoren staan ook stil bij enkele praktische thema's. De infoavond begint om 19.30 uur in de aula van campus Sint-Niklaas (3e  verdieping - Houtmarkt 33 - 8500 Kortrijk). Iedereen is van harte welkom! Inschrijven op voorhand is niet nodig.

Met zo'n 1100 hospitalisatiebedden is AZ Groeninge het grootste niet-universitaire ziekenhuis in Vlaanderen. Ruim 2400 medewerkers en een 200-tal artsen werken er samen aan de uitbouw van een multidisciplinaire zorg waarbij mensen centraal staan, patiënten én medewerkers. Zij zijn er zich van bewust dat een luisterend oor heel belangrijk is. Daarom kiest AZ Groeninge voor een samenwerking met vrijwilligers, die aanwezig kunnen zijn naast de patiënt.

Voor de organisatie van zijn vrijwilligerswerk werkt AZ Groeninge samen met Present vzw. Present is een organisatie van en voor vrijwilligerswerk in ouderenvoorzieningen, algemene en psychiatrische ziekenhuizen en voorzieningen voor personen met een handicap.

Bron: AZ Groeninge

Reacties

Nieuwe reactie inzenden

Deze reactie wordt op de website gepubliceerd.
Niet publiekelijk reageren kan via e-mail naar info@kortrijk.be.
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • Delen