Howest-Jobhappening wil nijpend tekort aan ingenieurs invullen
Howest (de Hogeschool West-Vlaanderen) organiseert op 31 maart de Jobhappening 'ICT, Engineering & Product Design' op de campus in de Graaf Karel de Goedelaan. Dat recruteringsevenement voor de laatstejaarsbachelors en -masters van Howest is voor het eerst - sinds een aantal jaar - opnieuw volgeboekt. Meer nog, zo'n honderd bedrijven schreven zich in en de laatste plaatsen werden zelfs uitgevochten. Een serieus teken aan de wand dat de economie en de slagkracht van ondernemingen zich herstelt. Keynotespreker op de Jobhappening is Cédric Van Branteghem en zo'n 400 Howest-studenten 'speeddaten' met bedrijven op de beurs. Bedoeling van de Jobhappening is om bedrijven en ondernemingen de kans te geven laatstejaarsstudenten te rekruteren nog voor ze op de arbeidsmarkt komen en vooral de grote vraag naar industrieel ingenieurs in te vullen.
De Jobhappening is sinds jaar en dag traditie op de Howest-campus in de Graaf Karel de Goedelaan. Toch liep de belangstelling de laatste jaren een beetje terug. Anno 2011 is het tij gekeerd en in een mum van tijd registreerden zo'n honderd bedrijven zich voor de Jobhappening. Lode De Geyter, algemeen directeur van de Hogeschool West-Vlaanderen: 'Howest nodigt bedrijven uit voor de Jobhappening, maar dit jaar was het opmerkelijk dat de verschillende beschikbare standen in een mum van tijd waren uitverkocht. Meer nog, sommige ondernemingen probeerden zelfs na afsluiting vooralsnog een plaatsje op de beurs te bemachtigen. De verklaring hiervoor ligt voor de hand: de werkloosheid is in de tweede helft van vorig jaar fel gedaald en ook uit het jaarverslag van de RVA blijkt dat wat tewerkstelling van jongeren in België hoger scoort dan in andere Europese landen.'
De Jobhappening 'ICT, Engineering & Product Design' is dé place-to-be om jong, fris, technisch-creatief talent te rekruteren op de campus. Bedrijven die deel nemen aan de Jobhappening komen in contact met meer dan 400 afstuderenden uit aantrekkelijke en veel gevraagde opleidingen op de arbeidsmarkt. Ook krijgen de deelnemende ondernemingen toegang tot de cv's en contactgegevens van de laatstejaarsbachelors- en masters. Howest is niet alleen organisator, maar is de hogeschool ook als deelnemend bedrijf aanwezig op de Jobhappening.
Unieke speedating
Op 31 maart hebben in de voormiddag een reeks informatieve workshops plaats in verband met gericht en succesvol solliciteren en verder studeren. Van 13u. tot 17u. is het dan tijd voor de speeddating. Een unieke formule waarvoor bedrijven online inschrijven. De Howest-studenten screenen de vacatures en bedrijfsgegevens en registeren online voor een interview van 12 minuten met het bedrijf naar keuze.
De deelnemende Howest-opleidingen zijn de professionele bachelors Devine (Digital design and media), Digital arts and entertainment (DAE), New media and communication technology (NMCT), Netwerkeconomie, Toegepaste informatica, Industrieel Productontwerpen en de masters Industrieel ingenieur Elektromechanica, Elektronica-ICT, Milieukunde, Chemie, Biochemie en Industrieel Ontwerpen. Belangrijk ook is dat de industrie een nijpend tekort heeft aan industrieel ingenieurs en dat het een knelpuntenberoep geworden is.
Vermelden we nog dat Howest op 5 april ook deelneemt aan de Afstudeerbeurs van de Assoiciatie Universiteit Gent. Daar is Howest aanwezig als mede-organisator en als rekruterende onderneming.
Meer info: www.howest.be


Reacties
Er is helemaal geen tekort aan ingenieurs.
Dat is een fabeltje dat door velen in leven gehouden wordt, voornamelijk uit eigenbelang.
http://www.geentekortaaningenieurs.be
Nieuwe reactie inzenden