Brandweer Kortrijk introduceert nieuw alarmeringssysteem

278570-08839c368175fb5a27d7518c40b6ee07.jpg

Sneller interventiesysteem
De brandweer van de stad Kortrijk introduceert een nieuw alarmerings- en oproepsysteem (EasyCad). Via dit systeem kan de dispatching van de brandweer Kortrijk alle nodige manschappen en ploegen oproepen. Deze oproepen gebeuren in functie van het incident  (brand, verkeersongeval, wateroverlast, wespenverdeling,...) en de plaats. Het is het Hulpcentrum 100 van West-Vlaanderen dat vanuit Brugge de dispatching telefonisch op de hoogte brengt van een incident.

Automatische oproep van ploegen
Het grote verschil met het vorige alarmerings- en oproepsysteem situeert zich voornamelijk in een gebruiksvriendelijkere werking, programmering, de beschikbaarheidsmodule en de mogelijkheid om rechtstreeks en automatisch de ploegen te alarmeren vanuit het Hulpcentrum 100. 

Beschikbaarheidsmodule
Een eerste functionaliteit die onlangs opgestart werd, is de beschikbaarheidsmodule. Dit laat de brandweer van de stad toe om ploegen van brandweermannen (beroepskorps samen met vrijwilligers) samen te stellen die zich beschikbaar gesteld hebben. Deze ploegen worden in eerste instantie opgeroepen. Concreet betekent dit dat de brandweer bij een (nood)oproep precies weet hoeveel personeel er in principe de kazerne zal vervoegen waardoor meteen ook sneller en efficiënter kan geïntervenieerd worden. 

Tijdswinst
Een volgende functionaliteit bestaat in de rechtstreekse en automatische alarmering van de ploegen vanuit het Hulpcentrum 100 via ons alarmerings- en oproepsysteem EasyCad. Dit betekent dat de zakontvangers van de opgeroepen brandweerlui automatisch geactiveerd worden op basis van het binnenkomend noodbericht vanuit het Hulpcentrum 100. Dit binnenkomend noodbericht wordt via een tabel naar de zakontvangers getranscodeerd in functie van het soort incident en de plaats. Deze manier van werken laat toe om voor de interventieploegen een tijdswinst te realiseren. Hoe dan ook volgt er na  of tijdens de automatische alarmering telefonische bevestiging. De centralist van dienst dispatcht de uitgestuurde ploegen,volgt de oproep op en stuurt bij waar nodig.

Reacties

Nieuwe reactie inzenden

Deze reactie wordt op de website gepubliceerd.
Niet publiekelijk reageren kan via e-mail naar info@kortrijk.be.
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • Delen